<<
>>

Стаття 3. Особливості застосування законів України та інших нормативно-правових актів з питань державної митної справи

1. При здійсненні митного контролю та митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, застосовуються виключно норми законів України та інших нормативно-правових актів з питань державної митної справи, чинні на день прийняття митної декларації органом доходів і зборів України.

2. У разі якщо законодавством України передбачена можливість виконання митних формальностей без подання митної декларації, застосовуються норми законів України та інших нормативно-правових актів з питань державної митної справи, чинні на день виконання таких формальностей.

3. Норми законів України, які пом’якшують або скасовують відповідальність особи за порушення митних правил, передбачені цим Кодексом, мають зворотну дію в часі, тобто їх норми поширюються і на правопорушення, вчинені до прийняття цих законів. Норми законів України, які встановлюють або посилюють відповідальність за такі правопорушення, зворотної дії в часі не мають.

4. У разі якщо норми законів України чи інших нормативно-правових актів з питань державної митної справи допускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов’язків підприємств і громадян, які переміщують товари, транспортні засоби комерційного призначення через митний кордон України або здійснюють операції з товарами, що перебувають під митним контролем, чи прав та обов’язків посадових осіб органів доходів і зборів, внаслідок чого є можливість прийняття рішення як на користь таких підприємств та громадян, так і на користь органу доходів і зборів, рішення повинно прийматися на користь зазначених підприємств і громадян.

<< | >>
Источник: МИТНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ від 13.03.2012 № 4495-VI (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2012, № 44-45, № 46-47, № 48, ст.552). 2012

Еще по теме Стаття 3. Особливості застосування законів України та інших нормативно-правових актів з питань державної митної справи:

 1. Стаття 3. Особливості застосування законів України та інших нормативно-правових актів з питань державної митної справи
 2. Розділ XXІ ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ
 3. Зарубіжний досвід регламентації та застосування кримінальної відповідальності за фіктивне підприємництво
 4. Адміністративно-юрисдикційні повноваження державних сільськогосподарських інспекцій
 5. 3.1. Загальна характеристика складів адміністративних деліктів у галузі сільського господарства
 6. 3.2. Адміністративні санкції за проступки у галузі сільського господарства
 7. Поняття та правова природа процесуальних норм адміністративного права
 8. 3.2. Відповідальність за порушення прав інтелектуальної власності
 9. 1.2 Міжнародно-правові зобов’язання України у сфері криміналізації незаконної міграції
 10. 2.1 Конституційно-правові засади концепції правової допомоги
 11. Поняття законодавства та його система