РОЗДІЛ 1 ЗОВНІШНІ ВІДНОСИНИ ТА УГОДА ПРО ЄС
Відповідно до установчих угод, зовнішні відносини розглядались як природне продовження внутрішньої компетенції Співтовариства на міжнародні відносини.
Як раніше Співтовариство, так і нині Європейський Союз розширили законодавчу компетенцію на багато напрямків своєї політики, і питання щодо того, хто повинен представляти ці інтереси у зовнішній сфері, стало найважливішим.
Повноваження стосовно ведення переговорів та підписання угод з питань, з яких у Союзі існує законодавча компетенція, створили низку проблем, однак останні були значною мірою розв'язані Судом ЄС.Питання щодо статусу Союзу як учасника міжнародних відносин створило ще більші проблеми. Країни-члени вважали, що матимуть переваги завдяки колективним діям у сфері міжнародних відносин. Однак вони не були готові передати інститутам Співтовариства повноваження у цих сферах, особливо, якщо це були питання оборони та безпеки. В результаті міжнародні дії у переважній більшості випадків проводились на міжурядовому рівні. Європейське політичне співробітництво (ЄПС) надало можливість країнам-членам робити колективні зовнішньополітичні заяви. Відповідно до спільної зовнішньої політики та політики у сфері безпеки (СПБОЗ), які були запроваджені Угодою про ЄС, передбачені конкретніші дії, однак вони залежать від країн-членів. Еволюція СПБОЗ надалі пов'язується зі спільною торговельною політикою ЄС, договірними повноваженнями останніх, а також зовнішнім розширенням деяких політик, встановлених Угодами.
345
Наприклад, сфера економічних санкцій і надалі залишатиметься проблемною: вони стосуються як спільної торговельної політики в її економічних аспектах (стаючи частиною першого з елементів ЄС, тобто сфери, яка відноситься до Співтовариств), так і СПБОЗ по відношенню до зовнішньополітичних аспектів (стаючи часткою другого елемента ЄС, тобто сфери міжурядової компетенції).
Присутність Союзу на міжнародній арені, особливо протягом останніх років, відчувалася в ході Уругвайського раунду переговорів щодо Генеральної угоди про тарифи та торгівлю (ГАТТ). Конфлікти між Союзом та Сполученими Штатами Америки через необхідність реформування спільної сільськогосподарської політики стали найпомітнішою подією цього раунду, і навіть інколи виникала загроза зриву укладання нової ГАТТ (нині — Світова організація торгівлі — СОТ).
Союз також має довгострокові зобов'язання стосовно країн Африки, Карибського басейну та Тихого океану (АКТ) через Ломейські конвенції. Ці угоди запроваджують торговельні відносини з Союзом і надають виробникам цих країн деякі права на доступ до спільного ринку.
Еще по теме РОЗДІЛ 1 ЗОВНІШНІ ВІДНОСИНИ ТА УГОДА ПРО ЄС:
- Стаття 14. Визначення понять
- РОЗДІЛ 1 ЗОВНІШНІ ВІДНОСИНИ ТА УГОДА ПРО ЄС
- РОЗДІЛ 3 УГОДИ ПРО ПАРТНЕРСТВО І СПІВРОБІТНИЦТВО З НОВИМИ НЕЗАЛЕЖНИМИ ДЕРЖАВАМИ
- Зміст
- Історичний розвиток кримінально-правової заборони фіктивного підприємництва
- Кримінальна відповідальність за фіктивне підприємництво: врахування факторів криміналізації та відповідність її принципам
- 1.1. Сутність адміністративно-правових відносин у сільському господарстві
- 4.3. Забезпечення договірної свободи сторін у процесі надання адміністративних послуг у сільському господарстві
- 1.1. Юридична природа адміністративних актів органів публічної адміністрації
- 2.1. Види адміністративних актів органів прокуратури: стан та перспективи групування
- 1.2. Правові основи організації та діяльності військової прокуратури
- 4.2. Поняття, зміст і порядок виникнення колективних трудових спорів і конфліктів
- 2.1. Захист трудових прав працівників за допомогою міжнародних норм та інституцій
- 3.1. Стан і проблеми адаптації українського трудового законодавства до системи міжнародних норм у сфері захисту трудових прав
- 2.1 Об’єктивні ознаки злочинів, що полягають у незаконній міграції (ст.ст. 332, 3321 КК України)
- 2.3 Кваліфікуючі ознаки злочинів, що полягають у незаконній міграції (ст.ст. 332, 3321 КК України)
- 2.1 Конституційно-правові засади концепції правової допомоги
- 1.1.1 Правові акти: загальна характистика
- 2.2. Місце і роль законів у правовому регулюванні економічних відносин
- 3.1. Загальна характеристика механізму правоохорони